Endüstriyel Döner Robotu, Şoklama, Dolum, Pres

      Endüstriyel döner robotuna takılan baton döner genellikle şoklanmış ve dinlendirilmiş ürünlerdir. Şoklama işlemi için döner robotuna uygun döner kalıpları kullanılmaktadır. Ayrıca döner kalıplarının bozulmaması için de europalet sistemi ile döner kalıplarının ömrü uzatılmaktadır.

      Endüstriyel pişmiş et kesme tesislerinde soğuk oda muhakkak olmalıdır. Üretimin her aşamasında soğuk oda ya ihtiyaç duyulur. Günümüzde genelde (-20 ile -40 derece arasında) soğuk odalar inşa edilmektedir. Endüstriyel sistemlerde etin şoklanabilmesi için kovanın içinde etin iyi sıkıştırılması (preslenmesi) önemlidir. Boşlukların oluşması istemediğimiz bir olaydır. Eğer boşluklar var ise şoklama sonrasında pişirme esnasında etin yüzeyinde çatlamalar ve kırılmalar gerçekleşerek kesim kalitesi düşmekte ve fire oranı artmaktadır. Bu sebepten dolayı endüstriyel et kesme sistemlerinde etin kova içerisinde boşluksuz dolum için presleme ve dolum makinası ihtiyacı doğmuştur.

      Döner dolum işlemi için etin kıyma olması gerekmektedir. Yaprak tipi etlerin makina ile preslenmesi mümkün değildir. Yaprak etler elle kova içerisine dizme yöntemi ile dolum gerçekleşir. Tavuk veya et kıyma dönerin yüksek basınçlı pompalarla döner doldurma makinasına bağlantısı fleks bir hortum ile sağlanır. Döner presleme makinası ile dolum yapılırken kovanın üzerinden alta doğru pnömatik silindirlerin itme gücünden yararlanılarak dönere baskı uygulayarak sıkıştırılması ve basınç altında kovanın dolumu sağlanmış olacaktır. Dolum kalitesi ne kadar iyi olursa kesim kalitesi de o kadar artacak ve fire oranı düşecektir.

      Endüstriyel döner robotu fabrikasyon döner üretimi için en önemli makine olmasına rağmen, edinilecek diğer teçhizatlar ile (konveyör sistemler, eurapalet, döner kovaları, döner presleme makinası ve diğer ekipmanlar) üretim hızını ve kalitesini artırmak önemlidir.

      Otomatik döner robotu satış, tamir, bakım ve onarım hizmetleriyle NEV TEKNOLOJİ olarak rakiplerimizin her zaman bir adım önündeyiz. Otomatik döner robotu fiyatı için bizimle irtibata geçin. NEV TEKNOLOJİ güvenilir ve uzman teknik kadrosuyla her zaman yanınızda.

        

 
döner robotu nev teknoloji

Döner Robotu

Nev Teknoloji olarak tasarladığımız, ustalarımızın bir numaralı yardımcısı olan tam otomatik döner robotları ile artık işler daha kolay. Ustalarımızın maharetli elleriyle hazırladığı leziz dönerler hijyenik, hızlı ve zahmetsizce kesilecek.

Detaylı Bilgi
döner robotu nev teknoloji

Fastfood Döner Robotu

Nev Teknoloji olarak ürettiğimiz Fastfood döner robotu ile tavuktan hindiye, kuzudan danaya, her türlü değişik et türünde ve kıymada ayrıca karışık et kesiminde mükemmel sonuçların keyfini yaşarsınız.

Detaylı Bilgi
döner robotu nev teknoloji

Endsütriyel Döner Robotu

Nev Teknoloji olarak ürettiğimiz endüstriyel döner robotları, konveyör sistemler, döner taşıma sistemleri ve diğer yardımcı ekipmanlar ile en iyiye birlikte ulaşıyoruz. Nev Teknoloji Endüstriyel döner robotu.

Detaylı Bilgi